chiefrie سرگرمی سرگرمی بیا تو بخندیم

chiefrie: سرگرمی سرگرمی بیا تو بخندیم کارتون منتخب روز

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی 4301 تومان ، دلار وارد کانال 4300 تومانی شد, قیمت

با قیمت‌گذاری امروز بانک مرکزی دلار ۴۲۰۰ تومانی از این بعد ۴۳۰۰ و احتمالا بالاتر قیمت‌ خواهد خورد و این قیمت مرجع آن هست، یعنی قیمتی که صادرکننده و واردکننده می

4301 تومان ، دلار وارد کانال 4300 تومانی شد, قیمت

دلار وارد کانال 4300 تومانی شد/ قیمت؛4301 تومان

عبارات مهم : بازار

با قیمت گذاری امروز بانک مرکزی دلار ۴۲۰۰ تومانی از این بعد ۴۳۰۰ و احتمالا بالاتر قیمت خواهد خورد و این قیمت مرجع آن هست، یعنی قیمتی که صادرکننده و واردکننده می توانند دلار خود را عرضه و یا خریداری کند، متفاوت خواهد بود.

نرخی که دولت جهت دلار اعلام کرد و قرار بود که تمامی معاملات با این قیمت انجام شود و به دلار ۴۲۰۰ تومانی معروف شده است بود، دیگر این قیمت را نداشته و از امروز ۴۳۰۰ تومان قیمت خورده است.

به گزارش ایسنا، بانک مرکزی امروز (سه شنبه) قیمت دلار را ۴۳۰۱ تومان اعلام کرده هست. این در حالی است که دلار در امسال و بعد از ادامه نوسانات بازار ارز از سال گذشته، در فروردین ماه دچار تغییراتی در سیاست گذاری معاملاتی شده است بود، به طوری که دولت به یکباره تصمیم گرفت قیمت بازار آزاد که تا ۶۰۰۰ تومان پیش رفته بود و نرخی که در مرکز مبادلات ارزی به ۳۸۰۰ تومان می رسید را از بین بردن و فقط یک قیمت جهت آن اعلام کند. ۴۲۰۰ تومان نرخی بود که معاون اول مدیر جمهور تاکید داشت غیر از آن را دولت به رسمیت نشناخته و معاملات با هر نرخی به جز آن جهت دلار ممنوع و قاچاق است.

4301 تومان ، دلار وارد کانال 4300 تومانی شد, قیمت

در حالی در ابتدای امر یعنی از ۲۱ فروردین ماه امسال با اجرایی شدن این سیاست، بعضی مقامات مسئول تاکید داشتند که قیمت ۴۲۰۰ تومان جهت دلار حداقل تا شش ماه عوض کردن نکرده باقی خواهد ماند که فقط 40 روز دوام داشت و از ۳۰ اردیبهشت ماه یعنی حدود ۴۰ روز بعد از اینکه دلار فقط ۴۲۰۰ تومان روزانه قیمت می خورد، زیاد کردن آن شروع شد و در فاصله ۵۰ روز گذشته حدود ۱۰۰ تومان به آن اضافه شده است هست. البته مدیر کل بانک مرکزی به صراحت اعلام کرده بود که این قیمت می تواند با توجه به شرایط بازار و تقاضا دچار نوسان قیمتی شود و همین طور هم شد.

با قیمت گذاری امروز بانک مرکزی دلار ۴۲۰۰ تومانی از این بعد ۴۳۰۰ و احتمالا بالاتر قیمت خواهد خورد و این قیمت مرجع آن هست، یعنی قیمتی که صادرکننده و واردکننده می توانند دلار خود را عرضه و یا خریداری کند، متفاوت خواهد بود. این در حالی است که معاملات در سامانه نیما (سامانه نظام یکپارچه ارزی) و همچنین هر گونه معامله دیگر جهت ارز نیز از جمله تقاضای ارز مسافرتی، دانشجویی، درمانی و … نیز از کانال بانک ها انجام می شود. بنابراین قیمت مرجع دلار جهت صادرکننده و یا فروشنده ارز ، کمتر و جهت خریدار زیاد از این قیمت تعیین می شود. بر این اساس امروز که دلار ۴۳۰۱ تومان قیمت خورده هست، بانک دلار را حدود ۴۲۷۹ تومان خریداری و ۴۳۲۲ تومان به متقاضی می فروشد.

با قیمت‌گذاری امروز بانک مرکزی دلار ۴۲۰۰ تومانی از این بعد ۴۳۰۰ و احتمالا بالاتر قیمت‌ خواهد خورد و این قیمت مرجع آن هست، یعنی قیمتی که صادرکننده و واردکننده می

افزایش قیمت دلار دولتی در حالی ادامه دار شده است که اخیرا ارز ناشی از ۲۰ درصد صادرات غیر نفتی نیز به معاملات سامانه نیما اضافه شده است هست، ولی قیمت گذاری آن با قیمت ۴۲۰۰ یا ۴۳۰۰ تومان فعلی متفاوت بوده و به طور توافقی انجام می شود ولی تاکنون هیچ اعلام شفافی در رابطه با قیمت ارز عرضه شده است این صادرات انجام نشده هست. همچنین در کنار این دو قیمت در بازار آزاد نیز معاملات هر چند به طور غیر براق انجام می شود و قیمت فعلی دلار به ۸۰۰۰ تومان و بالاتر می رسد. بر این اساس اختلاف حدود ۴۰۰۰ تومانی بین دو قیمت رسمی و غیررسمی مشهود است.

واژه های کلیدی: بازار | مرکزی | قیمت گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz