chiefrie سرگرمی سرگرمی بیا تو بخندیم

chiefrie: سرگرمی سرگرمی بیا تو بخندیم کارتون منتخب روز

گت بلاگز اخبار اجتماعی ۹۰ درصد تالاب‌های اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران خشک شده‌اند , ترساندن بزرگ و خاموش تهران

مدیر دفتر اکوسیستم‌های تالابی شرکت محیط زیست با اعلام اینکه ۹۰ درصد تالاب‌های صالحیه و الله آباد در جنوب پایتخت کشور عزیزمان ایران خشک شده‌اند، گفت: خشک شدن این

۹۰ درصد تالاب‌های اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران خشک شده‌اند , ترساندن بزرگ و خاموش تهران

ترساندن بزرگ و خاموش تهران؛ ۹۰ درصد تالاب های اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران خشک شده است اند

عبارات مهم : ایران

مدیر دفتر اکوسیستم های تالابی شرکت محیط زیست با اعلام اینکه ۹۰ درصد تالاب های صالحیه و الله آباد در جنوب پایتخت کشور عزیزمان ایران خشک شده است اند، گفت: خشک شدن این تالاب ها منشاء گرد و غبار جهت شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران شده است اند و می توانند ترساندن بزرگی جهت شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران باشد و مسئله هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران را شدت یافتن کند.

ایلنا نوشت: مسعود باقرزاده کریمی راجع به اوضاع دریاچه هامون گفت: تالاب های هامون تالاب هایی هستند که دو سوم آن در کشور عزیزمان ایران و یک سوم آن در افغانستان هست، بیش از ۹۰ درصد حوضه آبریز آن در افغانستان است و منابع آبی مهم آن رودخانه هیرمند هست، البته رودخانه های فرعی مانند خاش رود نیز به آن وارد می شود.

۹۰ درصد تالاب‌های اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران خشک شده‌اند , ترساندن بزرگ و خاموش تهران

او با بیان اینکه حقابه ای که جهت تالاب هامون در نظر گرفته شده است حدود یک تا دو میلیارد مترمکعب هست، خاطرنشان کرد: در حال حاضر این حقابه به لحاظ کمبودهای بارش و توسعه ای که در کشور افغانستان وجود دارد، همچنان تامین نمی شود. ما باید تعامل و همفکری با کشور افغانستان داشته باشیم که خوشبختانه فرآیند همگرایی اتفاق افتاده و کارگروه هایی در بخش های متفاوت از جمله محیط زیست با افغانستان داریم.

مدیر دفتر اکوسیستم های تالابی شرکت محیط زیست با بیان اینکه قرار است در این کارگروه ها نیاز آبی تالاب ها را مطرح کنیم، تصریح کرد: اوضاع تالاب های هامون اصلا خوب نیست بارش ها هم در افغانستان و کشور عزیزمان ایران بسیار کم بوده البته باید بگویم که از چاه نیمه ها، حقابه مختصری را جهت هامون صرفا در اطراف کوه خواجه در نظر گرفتیم تا هوا در زابل تلطیف شود و گرد و غبار کم کردن پیدا کند. رهاسازی آب در هامون از چند روز پیش شروع شده است و ۶۰ میلیون متر مکعب آب وارد شده، البته عدد بزرگی نیست، ولی جهت محدوده محلی آن منطقه بسیار کمک کننده است جهت جلوگیری از گرد وغبار کمک کننده خواهد بود.

مدیر دفتر اکوسیستم‌های تالابی شرکت محیط زیست با اعلام اینکه ۹۰ درصد تالاب‌های صالحیه و الله آباد در جنوب پایتخت کشور عزیزمان ایران خشک شده‌اند، گفت: خشک شدن این

باقرزاده کریمی همچنین راجع به تالاب های اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز گفت: متاسفانه بیش از ۹۰ درصد تالاب های صالحیه و الله آباد در غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران و در جنوب دشت قزوین بعلت زهکشی که وزارت جهاد کشاورزی چندین سال پیش ایجاد کرده در حال خشک شدن است و این تالاب ها به یکی از کانون های مهم گرد و غبار شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران تبدیل شده است اند.

او با بیان اینکه احیای این تالاب ها نشانه گذاری شده است هست، یادآور شد: بخش اعظمی از تالاب های پایتخت کشور عزیزمان ایران در بخش جنوبی هستند مانند تالاب بند علی خان، تالاب مروه دریاجه نمک و قم که حوضه رودخانه شور هستند و سرچشمه های آن رودخانه کرج و جاجرود هست. در این حوضه نیز به علت بیابانی بودن و خشکی، این تالاب ها منشاء گرد و غبار شده است اند و می توانند ترساندن بزرگی جهت شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران بوده و مسئله هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران را شدت یافتن کنند.

مدیر دفتر اکوسیستم های تالابی شرکت محیط زیست تاکید کرد: در برنامه های اعتبارات تالابی برنامه ای جهت احیاء تالاب های پایتخت کشور عزیزمان ایران خواهیم داشت که مهمترین برنامه ما تامین حقابه آن هاست و نظارت بر تامین حقابه و جلوگیری از برداشت غیرمجاز و جلوگیری از چرای بی رویه هست، چراکه پوشش گیاهی در منطقه باعث می شود پروفیل خاک را مرطوب نگه دارد و از فرسایش خاک جلوگیری کند.

۹۰ درصد تالاب‌های اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران خشک شده‌اند , ترساندن بزرگ و خاموش تهران

باقرزاده کریمی در بخش دیگری از صحبت هایش در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه تالاب های خشک شده است استان خوزستان مهمترین منشا گرد وخاک در این هستند؛ کارها صورت گرفته جهت کنترل گرد و خاک چیست؟ اظهار کرد: منشا گرد و خاک در استان خوزستان تنها از تالاب های داخلی نیست و در حقیقت یکی از علل گرد و خاک خشک شدن تالاب هاست علت دیگر آن اراضی کشاورزی شخم خورده ای رها شده است در منطقه خوزستان هستند. همچنین مراتع تخریب شده است براثر چرای بی رویه از دیگر علل گرد و خاک در استان خوزستان است.

او تصریح کرد: ما وظیفه احیای تالاب ها را در برنامه های خود قرار دادیم و بعضی از این برنامه ها از جمله تامین حقابه و نظارت بر تامین آن ها نیز شروع شده است است.

مدیر دفتر اکوسیستم‌های تالابی شرکت محیط زیست با اعلام اینکه ۹۰ درصد تالاب‌های صالحیه و الله آباد در جنوب پایتخت کشور عزیزمان ایران خشک شده‌اند، گفت: خشک شدن این

باقرزاده کریمی همچنین در خصوص پرورش ماهی تیلاپیا در بعضی تالاب های استان خوزستان گفت: پرورش ماهی تیلاپیا در استان خوزستان ممنوع است و شرکت محیط زیست نیز مخالف پرورش این ماهی است ماهی هایی تیلاپیایی که در تالاب شادگان نیز دیده شده است گونه ای است که از عراق به صورت غیرقانونی وارد کشور شده است است و جلوگیری از تکثیر و جمع آوری آن از برنامه های مهم ما در این منطقه است.

واژه های کلیدی: ایران | تالاب | برنامه | خوزستان | افغانستان | هوای پایتخت | دریاچه هامون | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz